Memleket Partisi

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce adaylıktan çekildiğini açıkladı 

Seçim Beyannamesi: https://www.memleketpartisi.org.tr/parti/parti-programi

#UmutVar 

 Bu Memleket Bizim

TRT Konuşması

Yurt Dışı Temsilcileri: https://www.memleketpartisi.org.tr/parti/yurtdisi-temsilcileri

Seçim müziği: https://www.youtube.com/watch?v=tx9ojXPg8fg

Milletvekili Aday Listesi: https://m.bianet.org/bianet/siyaset/277055-memleket-partisi-milletvekili-aday-listesi-kesinlesti

Muharrem İnce'nin seçimlere dair yaptığı açıklamalar:

https://twitter.com/vekilince/status/1658555433429114884?s=20 

Muharrem İnce Babala Tv'ye katıldı:

https://www.youtube.com/watch?v=LIXn9s39nIs&t=4499s 


MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI MUHARREM İNCE KİMDİR ?


4 Mayıs 1964 yılında Yalova’nın Elmalık Köyü’nde, Zekiye ve Şerif İnce’nin ilk çocukları olarak dünyaya geldi.

Zekiye Anne o günü; “Ağaçlar çiçek açmıştı. Mübarek Muharrem ayıydı. Sabah ezanıyla birlikte doğdu. O yüzden adını Muharrem koyduk” diye anlatıyor.

İlkokulu doğduğu köyde, orta öğrenimini Yalova Ortaokulunda, lise öğrenimini Yalova Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Çiftçi bir ailenin, kamyon şoförü bir babanın oğlu olarak çobanlıktan tütün işçiliğine, tornacılıktan otobüs muavinliğine birçok işte çalışarak ailesine destek oldu.

Akranları doktor, hâkim, pilot olmayı hayal ederken o, “ Öğretmen olacağım “ diyordu ve öyle de oldu. O dönem Uludağ Üniversitesine bağlı olan Balıkesir'deki Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu.

Fizik öğretmeni olarak çeşitli liselerde çalıştı. Lise müdürü olarak da görev yapan İnce, spora olan tutkusu neticesinde Yalova Spor Kulübü’nde yöneticilik ve Basın Sözcülüğü görevlerini üstlendi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler alan Muharrem İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Yalova İl Başkanlığı görevinde de bulundu.

1999 yılında CHP Yalova İl Başkanlığı görevine seçildi. 2002 seçimlerinde CHP Yalova Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdiğinde henüz 38 yaşındaydı.

Sömürüye, eşitsizliğe, haksızlığa karşı barıştan, sevgiden, halkın refah ve mutluluğundan yana politikalar üreten İnce, Cumhuriyet Halk Partisi içinde çeşitli görevler üstlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’na iki kez aday olma cesaretini gösteren Muharrem İnce, geniş halk kitlelerinin sevgisini kazandı. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ‘Baskın Seçim’ kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Parlamento Grubu’nun oy birliğiyle Cumhurbaşkanı adayı ilan edildi.

Cumhurbaşkanlığı yarışında 50 günde 67 ilde 107 miting yapan Muharrem İnce, yüzde 30,67 oy oranıyla ikinci oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla, 27 yıl sonra ilk kez yüzde 30 oy oranını aştı.

Türkiye’ye yeni bir seçenek sunmak için 4 Eylül 2020 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundaki en önemli kilometre taşlarından biri olan Sivas Kongresi'nin 101. yılında, Sivas'tan yola çıkan Muharrem İnce ‘1000 Günde Memleket Hareketi’ni başlattı.

Muş’tan Ordu’ya, Adana’dan Balıkesir’e, Çorum’dan Mardin’e 51 ilde halkla kucaklaştı.

8 Şubat 2021 tarihinde CHP'den istifa eden İnce, ekonomik kriz ve siyasal baskılarla çaresiz ve kimsesiz bırakılan Anadolu halkının yanında olmak için Memleket Hareketi'nin partileşeceğini açıkladı.

18 Mayıs 2021 tarihinde Memleket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı oldu. 18 Eylül 2021 tarihinde ise Memleket Partisi üyeleri tarafından Memleket Partisi Genel Başkanı seçildi.

Öğretmen Ülkü İnce ile evli olan Muharrem İnce’nin Salih Arda isimli bir oğlu ve Meriç Asya isimli bir kız torunu vardır.

MEMLEKET PARTİSİ 6 İLKE İLE YOLUNU ÇİZİYOR 

-Ebedi yol göstericimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet hedefi ile yol almak; 

-Terörün her türlüsünü reddetmek; 

-Dil, din, ırk, mezhep başta her türlü ayrımcılığa karşı çıkmak; 

-Doğaya ve çevreye saygılı olmak; 

-Siyasetten rant elde etmeye dur demek; 

-Kadına şiddete ve çocuk istismarına tavizsiz olmak duruşumuzu belirliyor ve bu altı ilke yolumuzu aydınlatıyor. 

''SLOGANIMIZ MAVİ''

Hayalimiz toplumsal barış ve mutluluğumuzun gökyüzü enginliğinde, toplumsal adaletimizin deniz duruluğunda MAVİ olduğu bir Türkiye’dir. Partimiz, büyük Türk Milleti’nin zorlukları ve engelleri her zaman aşmasını bilmiş çelikten iradesinin yansımasıdır. Vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlara MEMLEKETADALET- VİCDAN-İŞ (“MAVİ”) ekseninde verilen aydınlık yanıttır. 


#memleketmeclise

#memleketpartisiseçim2023

#bumemleketbizim


Muharrem İnce adaylıktan çekildi

https://www.trthaber.com/haber/gundem/muharrem-ince-adayliktan-cekildi-766628.html

https://www.youtube.com/watch?v=-LRs-I8QH68